Σάββατο 14/12/2019: Διάλεξη του Pol de Vos: «Υγεία σε όλες τις πολιτικές»

Tο Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019 (12.00μμ - 14.00μμ), στo πλαίσιo του μαθήματος "Προαγωγή Υγείας και Πρόληψη", τα Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών "Δημόσια Υγεία - Πολιτική Υγείας" και Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας φιλοξενούν τον Dr Pol de Vos, ιατρό δημόσιας υγείας, πρώην καθηγητή στο Πανεπιστήμιο Queen Margaret στο Ενδιμβούργο και νυν πρόεδρο της ΜΚΟ Viva Salud στο Βέλγιο. Το θέμα της παρουσίασής του αφορά στην "Υγεία σε όλες τις πολιτικές (Health in all policies) και το παράδειγμα της ενδυνάμωσης και συμμετοχής της κοινότητας στο σύστημα υγείας της Κούβας".

Η διάλεξη θα γίνει στα αγγλικά και είναι ανοικτή σε όλους τους μεταπτυχιακούς φοιτητές.

Επικοινωνία

Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Σχολή Επιστημών Υγείας, Τμήμα Ιατρικής, ΠΜΣΙ «Δημόσια Υγεία και Πολιτική Υγείας»

54124 Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Εισαγάγετε το email σας και θα σας στείλουμε περισσότερες πληροφορίες