14/12: Διάλεξη Μανώλη Κογεβίνα: Η υγεία των ανθρώπων εξαρτάται από την υγεία του πλανήτη

Στο πλαίσιο των Μεταπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών "Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας" και "Δημόσια Υγεία - Πολιτική Υγείας", και ειδικότερα του μαθήματος "Προαγωγή Υγείας και Πρόληψη", το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019 (18.30μμ - 20.00μμ) θα γίνει η διάλεξη με τίτλο  "Η υγεία των ανθρώπων εξαρτάται από την υγεία του πλανήτη".

Προσκεκλημένος ομιλητής είναι ο Καθηγητής Μανώλης Κογεβίνας, ιατρός, διεθνούς φήμης επιδημιολόγος, που εργάζεται στο Barcelona Institute for Global Health (ISGlobal).

Η διάλεξη θα γίνει στα ελληνικά με αγγλικές διαφάνειες και είναι ανοικτή σε όλους τους μεταπτυχιακούς φοιτητές.

Επικοινωνία

Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Σχολή Επιστημών Υγείας, Τμήμα Ιατρικής, ΠΜΣΙ «Δημόσια Υγεία και Πολιτική Υγείας»

54124 Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Εισαγάγετε το email σας και θα σας στείλουμε περισσότερες πληροφορίες